Trumpa informacija:

  • Užsiėmimo kaina 40€/žm.
  • Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės.
  • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 40€ registracijos mokestį.
  • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
  • Detalus užsiėmimų kainoraštis įmonėms ar organizacijoms, užsakant užsiėmimą renginiui.
  • Detalus užsiėmimų kainoraštis, užsakant užsiėmimą vaikų gimtadieniams, mergvakariams, vestuvėms ar kitoms šventėms.
  • Užpildykite užklausą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Mandala turi ilgą istoriją ir yra žinoma dėl savo gilios dvasinės prasmės bei visumos atspindėjimo. Mandalos pavadinimas sanskrito kalba reiškia „ratas“ arba „pilnatvė“. Dauguma žmonių įvairiose kultūrose gali patvirtinti nenuginčijamą mandalų galią. Budistai, tibetiečiai ir hinduistai nesiliauja žavėjęsi subtilia jų prasme ir grožiu. Psichoanalitikas Karlas Jungas mandalą yra pavadinęs „pasąmoningojo savęs atspindžiu“, kadangi kiekvienas, kurdamas šį savo kūrinį, jame nori nenori pavaizduoja esmingiausias savo savybes ir charakterio bruožus. Būtent todėl mandalų terapija turi gilią sielos gydymo bei geresnio vidinio savęs pažinimo prasmę.

Mandalos mus supa visur aplinkui, jos nėra tik žmonių kūriniai – tiek mikro, tiek makro sistemos yra natūraliai gamtos sukurtos mandalos, o didžiausia jų – Visata. Biologijoje, geologijoje, chemijoje, fizikoje ar astronomijoje galima atpažinti mandalų ženklus, kurių pagrindinis bruožas yra apskritimas su aiškiai išreikštu centru. Visi esame sudaryti iš ląstelių, o kiekviena ląstelė turi branduolį – visa tai yra apskritimai su centru. Kristalai, iš kurių susideda ledas, uolos ir kalnai yra sudaryti iš atomų. O kiekvienas atomas – tai taip pat mandala. Kur bepažvelgtumėte – į gėlės žiedą, spiralinį sraigės kiautą, nupjautą medžio kamieną, gėlės žiedą, snaigę ar galaktiką - visur aplink mus yra daugybė mandalų.

Visos pasaulio religijos naudoja mandalas kaip dieviškumo ir vienybės simbolį. Dėl savo universalumo mandalos sutinkamos praktiškai visose kultūrose ir laikmečiuose. Daugumoje pasaulio tradicijų yra vienaip ar kitaip naudojami tokie simetriniai apskriti vaizdavimai: tūriniai ar plokšti, skirti ritualiniams ar dekoratyviems tikslams.

Mandalas galima piešti arba dėlioti iš įvairiausių daiktų: gėlių žiedlapių, akmenukų, maisto produktų ir kt. Harmoningai sudarytos mandalos dažnai naudojamos ne tik erdvių puošimui, bet ir meditacijai bei gydymui.  Indėniškos mandalos, pinamos iš siūlų ant lazdelių ir turi specialų pavadinimą „Ojos de Dios“ – Dievo akys. Jos pinamos, siekiant užtvirtinti savo ketinimą ar norą visatoje ir padeda išgryninti tikslus ir jų siekti. Mandalą sukūręs žmogus išeina į miškus ar laukus, savo mandalą sudegina, stebi dūmus, bet jų neįkvėlia. Tikima, kad tokia auka užfiksuoja to žmogaus norą ar ketinimą visatoje negrįžtamai.

O Tibeto vienuoliai mandalas barsto iš spalvoto smėlio. Šis procesas gali užtrukti net keletą mėnesių. Pabaigę mandalą, vienuoliai ją sunaikina. Tikslas - nugalėti prisirišimą savyje prie tam tikrų situacijų, žmonių ir gyvenimo įvykių.

Pats mandalų kūrimo procesas yra nepaprastai gilus dvasinis išgyvenimas, turintis stiprią terapinę prasmę. Formos ir spalvos, kurias pasirenkate savo kūriniui, geriausiai atspindi vidinę jūsų būseną kūrybos proceso metu. Tereikia pasikliauti instinktais ir jausmais, užuot galvojus ir svarsčius, vidinis jūsų pasaulis turėtų būti pagrindinis įkvėpimo šaltinis. Tokiu būdu kurdami mandalą jūs nupiešite geriausią savo autoportretą. Kaip ir daugumoje meno terapijos rūšių, čia yra svarbiausia ne galutinis rezultatas, o kelias, kuriuo iki jo einate.

Užsiėmimo metu jūs keliom valandom panirsite į savo vidų ir, patys parinkdami spalvas, kursite mandalą unikalia taškavimo technika akriliniais dažais. Tai nuostabi meditacija, kurioje dominuoja grožio ir pusiausvyros dėsniai. Jūsų savarankiškai sukurtos mandalos harmoniją sudarys jos daugiasluoksnė ornamentika, spalvų kontrastai ir dermės. Norint nutaškuoti bet kokį vaizdą, reikia tiesiog skirtingų dydžių taškavimo įrankių, akrilinių dažų ir pagrindo, ant kurio bus taškuojama. Tuomet reikia pasikliauti vaizduote, įkvėpimu ir fantazija – šie trys elementai ir nulemia būsimo kūrinio vaizdinį. Jūs įsitikinsite, kad vos prisėdus taškuoti nurimsta protas, atgyja vidus, o įrankių nesinori paleisti net po kelių intensyvių taškavimo valandų. Tai ne tik terapija, padedanti atsipalaiduoti, įveikti stresą ar įtampą, bet ir galimybė lavinti koncentraciją, kruopštumą, dėmesingumą ir smulkiąją motoriką.

 

Užsiėmimo trukmė 4 val. kaina 40€/žm. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 40€ registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.